عکاسی صنعتی و تبلیغاتی

عکاسی صنعتی و دکوراتیو و تبلیغاتی به شاخه‌ای از عکاسی گفته می‌شود که وظیفه آن به نمایش گذاردن دقیق و کامل و باکیفیت محصول یا پروداکت می‌باشد، در این شاخه از عکاسی، عکاس با استفاده از تجهیزات مناسب و انتخاب نورهای دقیق، تلاش می‌کند تا حد امکان تصویری با کیفیت و دقیق از کالا ثبت کند که در آن تمامی خصوصیات ظاهری کالا به نمایش گذارده شود. در علاوه بر اینکه محصول را به صورت کامل نمایش میدهیم باید جزئیات نیز به تصویر کشیده شوند. هدف از این عکاسی تنها معرفی کالا نیست بلکه تشویق و ترغیب مشتری به خرید و استفاده آن از محصول است. به بیان ساده‌تر عکس صنعتی با کیفیت می‌بایست بیننده را به خرید کالا ترغیب کند٬ درست به مانند یک تیزر! اما با راه و روشی متفاوت .

عکاسی صنعتی و دکوراتیو

تصاویر محصولات

تصاویر با کیفیت از محصولات یکی از مهمترین بخش‌های کمپین تبلیغاتی شما می‌باشد. چه شما تولید کننده قطعات کوچک باشید و یا تولید کننده سیستم‌های پیچیده و بزرگ، نیاز به عکس‌های با کیفیت دارید تا بتوانید محصولات خود را درتبلیغات همانگونه که در واقعیت هستند ارائه کنید. به طور معمول شما نیاز به دو دسته عکس دارید دسته اول عکس‌هایی با پس‌زمینه ساده که تمرکزشان بر روی نشان دادن محصولات از همه زوایا است. دسته دوم عکس‌های تبلیغاتی هستند که هدفشان بیشتر از نشان دادن محصول ایجاد یک فضای خلاقانه و جذاب در تبلیغات است.

2. عکاسی در حین کار نهایتا عکاسی از پروسه کاری به مشتریان شما یک نمای کلی از چگونگی فعالیت شما می‌دهد. مشتریان معمولا دوست دارند تا کارمندان شما را در حین فعالیت ببینند و اینکه آنها بتوانند ببینند که شما چگونه کار را انجام می‌دهید و اینکه شما به کارتان، محصولات یا خدماتی که ارائه می‌دهید و نهایتا به مشتریان خود چقدر اهمیت می‌دهید و می‌تواند به آنها احساس آرامش واطمینان خاطر بیشتری دهد.

3.عکاسی مدلینگ

یکی از جذاب‌ترین و فراگیرترین شاخه‌های عکاسی، عکاسی مدلینگ است. یکی از دلایل اقبال عمومی نسبت به این شاخه از عکاسی را یقینا می‌توان همه‌گیر شدن شبکه‌های اجتماعی مختلف دانست. در همین راستا افراد تلاش می‌کنند عکس‌های جذابی را برای پست کردن در شبکه‌های اجتماعی یا پروفایل‌هایشان ثبت کنند و لازمه ثبت تصاویر جذاب، درک صحیح از مدلینگ و عکاسی مدلینگ است.

در گالری تصاویر زیر بخشی از نمونه عکاسی دکوراتیو تصاویر محصولات متنوع ،غذا و نوشیدنی جهت مشاهده شما عزیزان به نمایش گذاشته شده...جهت دیدن نمونه کارهای بیشتر و مشاوره تخصصی با ما در ارتباط باشید و ما را از طریق شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

عکسهای صنعتی و محیطی

 عکس‌های محیطی برداشتی که افراد از شرکت شما دارند شدیدا تحت تاثیر تصاویری است از محیط شما می‌بینند. عکسهای نمای ساختمان، ابزارهای تولید، خطوط تولیدی و انبارها در این مجموعه قرار دارند. این عکس‌ها نه تنها بزرگی مجموعه شما را نشان می‌دهند بلکه می‌توانند حاوی پیام‌های تبلیغاتی شرکت شما و نشان دهنده مواردی باشند که برای تیم شما و سیاست کاری آن اهمیت بیشتری دارند. در قالب این عکس‌ها شما می‌توانید دقت، کیفیت، امنیت، بهداشت کاری ویا موارد دیگر را نشان دهید. پرتره‌های تجاری اگر می‌خواهید که کار و شرکت شما برجسته نشان داده شود، نیاز به تصاویر عالی از کارمندان خود دارید. عکس‌های کارمندان باید حرفه‌ای و همگون با برند شما باشند. این تصاویر را می‌توان در پروفایل کارمندان برای شرکت در کنفرانس‌ها، نوشتن مقالات و یا بیوگرافی آنها در سایت شرکت استفاده کرد. همچنین از این عکس‌ها چه به صورت تکی و چه دسته‌جمعی می‌توان برای نشان دادن گستردگی و قدرت تیم اجرایی شما استفاده کرد. دقت داشته باشید که عکس‌های شخصی با برش‌های بی‌دقت به هیچ وجه مناسب این کار نیستند.

نمونه هایی از عکاسی صنعتی

برای دیدن نمونه های بیشتر ما را از طریق اینستاگرام دنبال کنید.

عکاسی تبلیغاتی خلاقانه هنری در خدمت بازاریابی

عکاسی تبلیغاتی خلاقانه یک هنر بی‌نظیر است که نه تنها تصاویر زیبا و چشم‌نوازی ارائه می‌دهد، بلکه به برندها کمک می‌کند تا پیام خود را به شکلی جذاب و تأثیرگذار به مخاطبان منتقل کنند. در دنیای رقابتی امروز، جلب توجه مشتریان یکی از چالش‌های اساسی است و استفاده از عکاسی تبلیغاتی خلاقانه می‌تواند به شما کمک کند تا در این مسیر موفق شوید. در ادامه، به برخی از اصول و ایده‌های عکاسی تبلیغاتی خلاقانه می‌پردازیم.

اصول عکاسی تبلیغاتی خلاقانه

درک عمیق از برند:

هر برند دارای شخصیت، ارزش‌ها و پیام‌های منحصر به فردی است. برای ایجاد تصاویر تبلیغاتی مؤثر، باید این عناصر را به خوبی بشناسید و در عکاسی خود بازتاب دهید.

داستان‌سرایی بصری:

تصاویر تبلیغاتی نباید فقط زیبا باشند، بلکه باید داستانی را روایت کنند. داستانی که بتواند احساسات مخاطبان را برانگیزد و آن‌ها را به تعامل بیشتر با برند تشویق کند.

استفاده از نورپردازی خلاقانه:

نورپردازی مناسب می‌تواند تأثیر بسزایی در جذابیت تصاویر داشته باشد. با استفاده از تکنیک‌های نورپردازی مختلف می‌توانید جلوه‌های بصری منحصربه‌فردی ایجاد کنید.

ترکیب‌بندی هنرمندانه:

ترکیب‌بندی عناصر در عکس باید به گونه‌ای باشد که نگاه بیننده را به سمت موضوع اصلی هدایت کند و پیام تبلیغاتی را به بهترین شکل ممکن منتقل کند.

استفاده از رنگ‌ها:

رنگ‌ها نقش مهمی در انتقال احساسات و پیام‌ها دارند. با انتخاب رنگ‌های مناسب می‌توانید حال و هوای مورد نظر را در تصاویر خود ایجاد کنید.